KIEK LAIKO UŽTRUNKA SUFORMUOTI NAUJĄ ĮPROTĮ?

 

Įpročių formavimo tema šiandien yra ypatingai populiari tarp asmeniniu tobulėjimu besidominčių žmonių.  Tai išties džiugina. Asmeninio ir profesinio efektyvumo mokymuose apie įpročius kalbėti pradėjau daugiau nei prieš vienuolika metų, ir tuomet jaučiausi išties nesuprastas. Tada, lydimas nepatiklių žvilgsnių, tvirtinau, kad rezultatai priklauso ne nuo turimų žinių, o nuo suformuotų įpročių.   

 

Norint panaudoti įpročius kaip „įrankius“ siekiant geresnių asmeninių ir profesinių rezultatų, svarbu kalbėti apie jų formavimą. Čia privaloma paminėti visuomenėje paplitusį mitą. Apie jį galite išgirsti įvairiuose seminaruose, konferencijose, perskaityti tinklaraščiuose, žurnaluose ar knygose. Mitas skelbia, kad įprotis suformuojamas per 21 dieną.Gimęs“ praėjusio amžiaus septintajame dešimtmetyje, laikui bėgant pasklido, keliavo iš lūpų į lūpas, kol galiausiai pasirodė knygų puslapiuose. Deja, ši visuomenėje paplitusi informacija su realybe neturi nieko bendra. Anot atliktų mokslinių tyrimų, įprotis susiformuoja 18 - 254 dienų laikotarpyje.

 

Daugiau nei dešimtį metų dirbu su įpročiais ir to mokau kitus, tad galiu drąsiai sakyti, jog įpročiai išsivysto per 100 - 200 dienų. Pažįstantu daugybę minėtu mitu tikinčių ir naujus įpročius per tris savaites išugdyti besivylusių, ir kol kas nei vienam jų norimo rezultato pasiekti nepavyko. Daugelis atliko net po kelias įpročių ugdymo „sesijas“, tačiau norimo rezultato pasiekti jiems vis tiek nepavyko.

 

Girdėdami, kad įprotis suformuojamas per 21 dieną ir suvokdami, jog to padaryti nepavyksta, žmonės ima domėtis „sėkmingųjų“ istorijomis: ko gi ėmėsi tie, kurie savo tikslus visgi pasiekė? 21 diena išties gali tapti puikiu „pakilimo taku“, kurio neabejotinai pakaks norint įgyvendinti kažką paprasto, pavyzdžiui, įgusti rytais prieš valgį išgerti stiklinę vandens. Visgi, jeigu siekiate suformuoti įpročius, padėsiančius tvirtą pamatą Jūsų asmeninei ar profesinei sėkmei (efektyvus prioritetų nusistatymas, kryptingas ir nuoseklus tikslų siekimas), šis trijų savaičių laikotarpis bus per trumpas.

 

Norimą rezultatą pasiekti padės tik tikslingas ir gerai apgalvotas darbas. Pamirškite 21 dienos mitą ir, norėdami augti asmeninėje ar profesinėje srityje, įpročių formavimo sričiai pasirenkite skirti daug pastangų ir laiko. Kryptingai dirbdami Jūs pasieksite norimą rezultatą.

 

Parengė: Julija Kuodienė ; 2019-01-22 10:44 


Šiuo metu komentarų nėra.

Palikite komentarą

Jūsų el. paštas nebus skelbiamas viešai. Privalomi laukeliai pažymėti *