Atpažinus negatyvių minčių tendenciją be jokio kvietimo atlikti "invaziją" į mūsų protus, svarbu kalbėti apie tai, kaip ugdyti ir išlaikyti pozityvesnį mąstymą. Visų pirma, dėmesio: apie perdėtai pozityvų mąstymą, kai, užuot atskleidęs savo tikrąsias emocijas ir būseną, žmogus dangstosi po dirbtinio pozityvumo kauke kalbama nebus.
Tiek per kraštus besiliejantis pozityvas, tiek visa užvaldantis negatyvas yra blogai. Abiem atvejais problemos išsprendžiamos nėra; tuo tarpu sveikas balansas tarp šių dviejų polių sukuria darną ir harmoningumą. Didžiosios žmonių dalies problema yra būtent perdėtai negatyvus mąstymas. Ši negatyvo gausa trukdo siekti rezultatų, užsiimti įvairiomis veiklomis. Taip pat, tai erzina aplinkinius – juk nėra malonu būti šalia dažnai besiskundžiančio, dejuojančio žmogaus. Ką daryti? Vertėtų suprasti, jog toks elgesys – vienas įpročių, programų, perimtų iš šeimos, kurioje užaugote, ar aplinkinių žmonių, turinčių šį mąstymo įprotį. Galbūt šalia Jūsų kažkas nuolat skundžiasi, apkalba kitus, ar ieško problemų ten, kur to daryti nereikėtų?
Kaip šį įprotį keisti?
Vienas paprastų būdų – nusipirkti apyrankę (patogią, guminę ar odinę, priklausomai nuo skonio ar stiliaus) ir atlikti keturių savaičių praktiką. Šios praktikos metu reikės sąmoningai stebėti save. Kai tik pajusite, kad dėl kažko skundžiatės ar, užuot ieškoję problemos sprendimo, imate dejuojate, nusiimkite apyrankę nuo vienos rankos ir užsidėkite ant kitos. Prieš atliekant šį veiksmą būtina sustabdyti suveikusią negatyvią programą, nustoti skųstis ir pradėti ieškoti sprendimų. Sąmoningai stebėkite save toliau. Pastebėję, kad vėl skundžiantės, pakartokite aukščiau aprašytą veiksmą. Šią praktiką taikykite keturias savaites, ir, jei būsite pakankamai sąžiningi ir sąmoningi, pastebėsite, kad jau po dviejų savaičių noras skųstis – ta jumyse veikianti programa – taps ne tokia aktyvi. Nuotaika bus geresnė. Pamažu pradėsite spręsti problemas, su Jumis bus maloniau bendrauti.
Po keturių savaičių nuspręskite, ar šis metodas Jums tinka ir ar mažiau skųsdamiesi jaučiatės geriau. Jeigu suprasite, kad senasis mąstymo būdas Jums visgi artimesnis, prie jo ir pasilikite. Praktikai patikus ir pasiteisinus, galite ją pratęsti. Rezultatai – tiek darbinėje veikloje, tiek asmeniniame gyvenime – turėtų būti aiškiai pastebimi.