Stresas. Būsena, puikiai pažįstama kiekvienam veikliam ir aktyviam žmogui.

Šį kartą straipsnis apie tai, kaip sumažinti stresą, atsirandantį nebesuvaldant užgriuvusios darbų ir užduočių lavinos. Kai darbų, ypatingai neatliktų – visa gausybė, žmogus pradeda jausti didelę įtampą, stresą, dėl to nebegali ramiai užmigti ar miegoti; ryte nubudęs be žadintuvo, jaučia krūtinėje besidaužant širdį, o galvoje sukasi mintys apie visus neatliktus darbus.

Labai paprastas ir geras šios problemos sprendimo būdas – popieriaus lape surašyti visus darbus, kuriuos reikia atlikti. Šis metodas atrodo labai paprastas, taigi nenuostabu, kad galite suabejoti jo veiksmingumu. Visgi aštuoniems ar devyniems iš dešimties žmonių jis yra veiksmingas.

Viena pagrindinių dėl neatliktų darbų kylančio streso priežasčių yra darbų srauto nesuvaldymas ir nežinojimas, kiek darbų jau yra atlikta, o kiek – ne. Viską užrašius ant popieriaus lapo atsiranda situacijos kontroliavimo galimybė, o stresas ir kyla būtent dėl prarasto kontrolės jausmo. Vieniems šią praktiką pritaikiusiems stresas atslūgsta iškart, kitiems – po penkiolikos minučių, kažkam – po valandos. Žinoma, jeigu nuolatinio streso būsenoje gyvenate jau ilgą laiką ir esate streso nualintas, gali būti, kad vien šio sarašo sudarymo Jums jau nebeužteks. Visgi dažnu atveju ši priemonė yra veiksminga.

Tiesa, vien surašyti darbus, o tai padarius sąrašą padėti į šalį neužtenka, nes, su juo nieko nedarant, po savaitės (ar pusantros) stresas ir įtampa sugrįš. Taigi: užrašykite darbus, nusiraminkite ir imkitės veiksmų, kad darbai būtų kuo greičiau atlikti.