Kiekvienas mūsų skiria laiką tik tiems dalykams, kurie mums yra iš tiesų svarbūs

Kaip rasti daugiau laiko – vienas iš dažnai man užduodamų klausimų. Tokiu atveju aš klausiu atgal: „O kam to laiko reikia?” Atsakymas – viena ar kita forma – būna panašus: „Noriu tą laiką skirti kažkam, kas man labai svarbu. Noriu pradėti sportuoti, daugiau mokytis, skirti daugiau laiko artimiems ir brangiems žmonėms.”

Viskas atrodytų logiška, paprasta ir aišku, bet tai tik pirmas įspūdis. Čia reikėtų suprasti vieną esminį momentą: kiekvienas mūsų skiria laiką tik tiems dalykams, kurie mums yra iš tiesų svarbūs. Žmogus, kartojantis, jog labai norėtų kažkam skirti daugiau laiko, tačiau jo neturi, yra paprasčiausias melas sau, o tada ir kitiems. Prisiminkite savo pirmąjį pasimatymą arba bet kurias kitas situacijas, kurios buvo išties svarbios, – visiems tiems dalykams visada rasdavote laiko tiek, kiek jo reikėdavo. Jeigu šiandien pasiūlyčiau Jums 100 tūkst. eurų už tai, kad vienai dienai atidėtumėte visus darbus bei reikalus ir išvažiuotumėte pailsėti, esu tikras, jog net ir labiausiai užimtu save laikantis žmogus, kuris ilgą laiką kartojo, kad labai norėtų rasti laiko bent vienai poilsio dienai, tą vieną dieną poilsiui tikrai surastų, nes staiga poilsio svarba stipriai išaugtų.


Labai svarbus dalykas: jei kartojate sau bei kitiems, kad neturite laiko sportui, asmeniniam tobulėjimui, poilsiui ir t. t., nors ir labai to norėtumėte – užimate „aukos” poziciją. Aukos, kurios gyvenimą valdo išorinės aplinkybės. Ši pozicija labai patogi – ja galite prisidengti ir nieko iš esmės nekeisti, nes juk „labai norėtumėte, ir tikrai padarytumėte, jei tik būtų daugiau laisvo laiko”. Kai žmogus sako, jog neturi laiko, iš tiesų jis turi galvoje, kad tam tikras dalykas tiesiog nėra jo prioritetas. Žmogus neturi laiko poilsiui ir daug laiko praleidžia darbe – tiesa ta, jog jis nori daug laiko praleisti darbe ir tai yra jo aukščiausias prioritetas. Žmogus, tvirtinantis, jog nori pradėti sportuoti, tačiau ir toliau laiką leidžiantis prie TV ar kompiuterio, iš tiesų ir nori daug laiko praleisti prie televizoriaus ar kompiuterio.

Visą straipsnį skaitykite portale Delfi.lt: https://www.delfi.lt/darbas/patarimai/amzinai-kankinantis-klausimas-kaip-rasti-daugiau-laiko.d?id=81521511