Kaip tinkamai suformuoti naują norimą įprotį?

 

Pradedant kalbėti apie įpročio ugdymą, visų pirma reikia labai aiškiai suprasti, kiek laiko tai užtruks. Šiandien vis dar labai gajus „21 dienos mitas“, apie kurį ne tik rašoma, bet vis dar dažnai kalbama ir nuo scenos. Reali įpročių formavimo praktika bei visa eilė mokslinių tyrimų jau seniai paneigė šį daugiau nei prieš 50 metų atsiradusį teiginį. Žiūrint į faktus pasidaro aišku, kad vidutiniškai naujo įpročio suformavimas užtrunka nuo 150 iki 250 dienų, jei su tuo dirbama nuosekliai.

 

Dalinamės septynių žingsnių metodika, kurią taikome dirbdami su žmonėmis, dalyvaujančiais tęstiniuose įpročių formavimu pagrįstuose mokymuose.

 

  • sudarykite visų savo jau turimų įpročių sąrašą;
  • surašykite nuolat besikartojančius įvykius;
  • išsirinkite įprotį, kurį norite suformuoti;
  • labai aiškiai aprašykite konkretaus įpročio veikimo algoritmą;
  • aprašę vieno naujo įpročio algoritmą, grįžkite prie pirmo ir antro žingsnių;
  • imkitės veiksmų, formuojančių naują įprotį;
  • kiekvieną kartą atlikę veiksmą, save apdovanokite;

 

 

Ar naujas įprotis bus suformuotas tik tada, kai negalvodami darysite rytinę mankštą septynias dienas iš eilės? Ne. Kai matysite, jog, įdėjus šiek tiek pastangų, mankštą daryti pavyks keturias ar penkias dienas per savaitę, ir šitai tęsis penkias – septynias savaites iš eilės, žinokite, jog įprotis jau pakankamai gerai suformuotas. Tada galite imtis naujo įpročio ir dirbti pagal tą patį principą.

 

Išlikite nuoseklūs

Jeigu vadovausitės šiuo metodu ir pasirinksite įpročius, kuriuos galite formuoti savarankiškai, per metus lengvai suformuosite nuo keturių iki septynių, o, labai gerai sekantis, ir iki dešimties naujų įpročių. Išlikite nuoseklūs, prisiimkite visą atsakomybę ir nemėginkite formuoti kelių įpročių vienu metu.

 

Visą straipsnį skaitykite portale 15min.lt >> https://www.15min.lt/gyvenimas/naujiena/laisvalaikis/asmeninio-efektyvumo-treneris-7-zingsniu-metodika-kuri-pades-suformuoti-nauja-iproti-1038-1196426?fbclid=IwAR0bT5sC21zhdFgws0IlaFwo-RbzFssdGSgNQN2w9sGzzosDYAHUY803-fA