Žmonės, eidami miegoti po 1val. nakties ir vadindami save pelėdomis - bando tik „pasiteisinti“.
Tiesa ta, kad žmonių skirstymas į „vyturius“ ir „pelėdas“ tėra vienas iš plačiai paplitusių mitų. Į vadinamuosius pelėdas ir vyturius pažvelgus iš arčiau pasidaro aišku: vieni jų turi tvarkingą miego režimą, kitų miego režimas yra chaotiškas. Sau priskiriantys „pelėdos“ titulą yra antrieji, turintys netinkamus miego įpročius. Taip, tikra tiesa – kai kurie šių žmonių netinkamus miego įpročius suformavo paauglystėje, o gal net ankstyvoje vaikystėje.
Ką daryti žmogui, kuriam produktyviausias paros metas yra vėlyvas vakaras arba naktis?
Visų pirma, yra labai svarbu suprasti tai, jog naktinis produktyvumas tėra viena iš iliuzinių efektyvumo didinimo priemonių. Naktimis dirbti didžiausią stimulą jaučia prastai planuojantys savo laiką, taip pat – labai išsiblaškę žmonės. Pastariesiems naktį dirbti daug lengviau todėl, kad tokiu laiku yra daug lengviau susikaupti – dieną, priešingai nei tamsiuoju paros metu, dėmesį blaško įvairūs išoriniai dirgikliai (nuolat skambantys telefonai, su įvairiausiais klausimais kartas nuo karto besikreipiantys kolegos, į el. paštą be perstojo atkeliaujantys laiškai ir t. t.), o štai naktį, kai visi suminga, ateina laikas darbams, kurie nebuvo atlikti dienos metu.
Pasižiūrėkite į savo dienotvarkę ir, pastebėję, kad vakaro poilsio valandas neretai pasiglemžia darbiniams reikalams ar mokslui skirtas laikas, nerizikuokite – palengva atsisakinėkite įpročio dirbti naktimis. Norint palaikyti sveiką miego režimą ir turėti kokybiškai funkcionuojančias smegenis (būtent jos visų pirma kenčia nuo miego trūkumo) eiti miegoti rekomenduojama tarp 22–23 val. ir, išmiegojus 7-8 valandas, keltis 5-6 val. ryte.
Svarbu - nuoseklumas
Pradėkite nuosekliai dirbti su miego įpročiais: eikite miegoti pusvalandžiu anksčiau suprasdami, kad savaitę ar dvi noras grįžti prie senojo ritmo bus stiprus. Atsispirkite tam. Po savaitės dar pusvalandžiu paankstinkite miego laiką ir po mėnesio-dviejų pastebėsite, kaip stipriai gerėja jūsų produktyvumas, nuotaika ir bendras tonusas.
Visą straipsnį skaitykite portale DELFI >> https://www.delfi.lt/darbas/patarimai/si-iproti-turi-itin-issiblaske-ir-nemokantys-planuoti-zmones-net-nezinote-kad-po-truputi-zudote-save.d?ęid=82242153&fbclid=IwAR0E1N50afeHQyEWzv0VM_3vf3HUmKU5kWM-CpwZ9H4XzFf1tKBuSenSPPU