Norint, kad diena būtų produktyvesnė, atkreipkite dėmesį į 5 kasdienės veiklos planavimo principus, kuriuos verta taikyti kuo dažniau:

 

1. Kokybiškai suplanuokite rytojų. Ne savaitę ar mėnesį, bet tik rytojaus dieną. Planuoti reikia raštu, o ne galvoje. Geriausia tai daryti iš vakaro, kad prieš miegą netektų mąstyti apie tai, kas laukia rytoj, o nubudus ryte galėtumėte jaustis ramiai, nes bus aišku, kuo tą dieną užsiimsite. Kartais išgirstu apie tai, jog kai kam patogiau planuoti ryte. Šis variantas taip pat tinka, jei tai pavyksta padaryti kokybiškai, be nerimo ar streso.

2. Pačius svarbiausius darbus sudėkite į rytinį laiką ar bent jau pirmąją dienos pusę. Šis metas žmogui, turinčiam sveiką miego režimą, – pats produktyviausias: daugiausiai energijos, galva dirba maksimaliu pajėgumu, geriausia koncentracija. Jei esate iš tų, kurie gyvena naktiniu ritmu ir išgėrę litrą kavos, kokybiškai funkcionuoti pradeda tik po pietų, vadinasi, jūsų svarbiausi darbai turi keliauti į šį laiką. Daugelis daro vieną esminę klaidą – produktyviausią laiką palieka ne tokiai svarbiai rutinai: paštui, pašnekesiams „apie orą“, smulkiems darbeliams, o tai, kas svarbu, nukeliama į dienos galą ir... dažniausiai lieka nepadaryta.

3. Laikykitės principo „60/40“ ir atsispirkite pagundai dieną perkrauti darbais. Vadovaujantis šiuo principu, 8 valandų darbo dienoje iš anksto „užpildyti“ reikia daugiausiai 5 valandas (apie 60% dienos), o likusias 3 palikti tuščias. Taip, taip, kad ir kaip beprotiškai tai skambėtų – net ir susikaupus daugybei neatliktų darbų likusios 3 valandos turi būti neužpildytos! Šiuo principu vadovautis didžiajai daliai bandžiusių nepavyksta nei iš pirmo, nei iš antro, nei iš penkto karto. Atsispirti pagundai sukišti į savo dieną kuo daugiau darbų nepagalvojus, kad kasdien atsiranda ir netikėtų užduočių, ir neplanuotų pokalbių su kolegomis, yra labai sunku. Bet laikui bėgant su planavime atsiradusia branda išsiugdomas ir šis įprotis.

4. Užrašykite kiekvieną naują darbą, kuris atsiranda per dieną, jei tik jo neatliekate tuojau pat. Turėkite vietą savo kalendoriuje, kuri bus jūsų „darbų banku“. Jame turi nugulti visos užduotys – didelės ir mažos – kurias reikia atlikti, bet dar nėra žinoma, kada jų imsitės. Toks „bankas“ leis maksimaliai kontroliuoti turimus darbus ir neįkristi į panikos būseną: „Turiu milijoną darbų! Kaip man juos visus padaryti...?“ Kontrolė suteikia daugiau ramybės bet kokioje situacijoje.

5.​​​​​​​ Suplanuokite laiką laiko planavimui. Tai naudinga, jei norite iš tiesų suformuoti gerą planavimo įprotį. Dienos pabaigoje, 20, o gal 21 valandą, skirkite 15 minučių tam, kad peržvelgtumėte besibaigiančią dieną, įvertintumėte, kaip jums sekėsi laikytis plano, pasidarytumėte tinkamas išvadas ir suplanuotumėte kitą dieną. Tam tikrai pakanka 15 minučių, jei planuojate reguliariai (5 dienas per savaitę, neskaitant savaitgalių, kuriuos, jei matote poreikį, galite irgi pasiplanuoti, tik jau ne taip griežtai).


 

Taikant šiuos 5 paprastus principus reguliariai, jūsų produktyvumas gali išaugti 2–2,5 karto per 3 ateinančius mėnesius. Tiesa, nereikia iš savęs reikalauti, kad jau nuo rytojaus juos visus pritaikysite lengvai ir be klaidų. Pasiryžusiems užsiimti rimtesniu planavimu, visų 5 principų kokybiškam išnaudojimui prireikia maždaug mėnesio. Nėra nei vieno „neteisingo“ pasirinkimo varianto, kiekvienas su savais pliusais ir minusais. Kuris geriausias – spręskite jūs. Prieš darant pasirinkimą savęs paklauskite: „Kaip aš noriu jaustis didžiąją laiko dalį?“

 

Visą straipsnį skaitykite portale 15min.lt >> https://www.15min.lt/gyvenimas/naujiena/santykiai/laiko-planavimas-laikantis-siu-5-principu-jusu-produktyvumas-gali-isaugti-dvigubai-1024-1213674