Sveikas balansas tarp darbo ir asmeninio gyvenimo

 

Balansas yra lyg ėjimas lynu, kai einant nuolat pasvyrama tai į vieną (šiek tiek daugiau laiko darbui), tai į kitą (šiek tiek daugiau laiko poilsiui) pusę, tačiau būtent šie svyravimai leidžia išsilaikyti ant lyno. Normali situacija turėtų atrodyti taip: darbe yra dirbama, galvojama apie darbinius klausimus, o laikas po darbo leidžiamas šiuos klausimus atidėjus atokiau – jei būnama su artimais žmonėmis, tai telefonas ir elektroninis paštas netikrinami, o išvažiavus į kelionę užduotys perduodamos kolegoms.

 

Svarbu suprasti, kad neišvengiamai bus dienų, o kartais ir savaičių, kai darbe reikės praleisti daugiau laiko, o tuo tarpu šeimai ir draugams tokiu periodu laiko bus skiriama mažiau. Darbo krūviams sumažėjus – laiko artimiesiems atsiras daugiau. Sveikos ir brandžios asmenybės bruožas – gebėjimas „persijunginėti“, prisitaikant prie kintančios aplinkos, tuo tarpu ribotai asmenybei „persijungti“ yra labai sudėtinga.

 

 

Kaip sau padėti, bandant atrasti balansą tarp darbo ir asmeninio gyvenimo?

 

Kaip žmogus gali sau padėti? Pirmiausia, reikėtų „užimti“ galvą ne tik darbu, bet ir kitais dalykais. Tiesiog sau pasakyti „nuo rytojaus dirbsiu mažiau“ nepakanka. Verta griežtai pasiplanuoti laiką poilsiui ir artimo rato žmonėms: šiandien tuo ir tuo metu eisiu į sporto klubą, skirsiu laiką vaikams, antrajai pusei, draugams. Jei ketinate pradėti sportą arba į jį sugrįžti, tam labai padeda darbas su treneriu, kai jūs žinote, kad sutartu laiku jūsų laukia ir pasiduoti pagundai dar porą valandų padirbėti, tampa daug sunkiau.

 

Antras svarbus dalykas – griežta darbo valandų ir darbo aplinkos kontrolė. Geriau valanda ilgiau praleisti darbe, nei grįžus namo apsitvarkyti, pavalgyti, 10 minučių skirti šeimai ir vėl kelioms valandoms sėsti prie darbų. Jei leidžiate sau dirbti namie, jūs netenkate erdvės, į kurią patekus psichika persijungia į poilsio rėžimą, nes namų aplinka imama sieti su darbine veikla.

 

Trečias momentas – griežtas atostogų ir ilgųjų savaitgalių planavimas – bent pusmečiui į priekį. Išsibalansavęs žmogus, neturėdamas aiškaus atostogų plano, į atsiradusius „laisvus“ tarpus greit įterpia naujas, „netikėtai“ atsiradusias, darbines veiklas, o apie atostogas „pamiršta“.

 

Visą straipsnį skaitykite portale DELFI >>https://www.delfi.lt/darbas/patarimai/jei-atpazistate-save-vertetu-sunerimti-kaip-atrasti-balansa-tarp-darbo-ir-asmeninio-gyvenimo.d?id=82464039&fbclid=IwAR3VkZSLaybXmubXUZooD4GH_wjN1F1v6CY9SDTzGiFVm5Cg4bdxDmnVl7c