Jei įmonėje norėtumėte surasti žmogų, kuris yra labiausiai atsakingas ir sprendžia plačiausią spektrą pačių įvairiausių užduočių, jums tiesiu taikymu reikėtų keliauti į vadovo kabinetą.

Ten rasite žmogų, kuris sulaukia daugiausiai klausimų iš savo kolegų, ant jo pečių gula atsakomybė už svarbiausių, darančių didžiausią įtaką, sprendimų priėmimą. Už skaudžiausias komandos nesėkmes bei didžiausias pergales irgi atsako tas pats žmogus.

Tad nieko keisto, jog daugeliui vadovų ribos tarp darbo ir asmeninio gyvenimo ištirpsta jau pirmaisiais jų vadovavimo metais. Iš pradžių tai būna šiek tiek ilgesnės valandos darbe, po kurio laiko darbinės užduotys jau kartu keliauja namo ir net nepastebima, kai ateina ta diena, kuomet darbas gulasi kartu į lovą ir paskutinės mintys, kurios įkyriai sukasi galvoje prieš užmiegant, būna ne apie tai, kaip su šeima ar draugais praleisiu savaitgalį, o apie problemas gamyboje, kurias reikia išspęsti kuo skubiau.

Laikas bėga ir vadovai taip įsitraukia į veiklą, jog net nepajunta, kaip iš jų gyvenimo dingsta hobis, kokybiškas laisvalaikis, rūpinimasis sveikata, knygos, kurias taip mėgdavo skaityti, didžioji draugų dalis, o kai kada — ir patys artimiausi žmonės. Lieka tik darbas ir kolegos, o posakis „darbas – antri namai“ keičiamas į „darbas – pirmi namai“. Ir čia ne vaizdingas palyginimas, o realybė, kurią tenka matyti vis dažniau, ypač, kai vadovai dar ir verslo, kuriam vadovauja, savininkai.

 

 

Bet kas čia blogo, jei vadovas tampa lojaliausiu įmonės darbuotoju? Gal kaip tik labai gerai – puikus įsitraukusio žmogaus pavyzdys kitiems? Tikrai nieko blogo nebūtų, jei žmogus galėtų ilgą laiką išlikti efektyvus susitelkęs tik į vieną sritį. Sakydamas „ilgą laiką“ turiu galvoje ne 5 ar 7 metus, o bet 35 ar 45. Trumpose, 5-7 metų distancijose, ypač jei startuojama jauname amžiuje, gerą rezultatą gali parodyti beveik kiekvienas, o štai 35-45 metų darbinis maratonas, kurio metu išlaikoma gera sveikata, tvarūs santykiai, aukšti darbiniai rezultatai, nuolatinis augimas veikloje — pasiekimas tik labai retam vadovui.

Ką daryti, kad savęs nesudegintum veikloje per pirmus 5-7 metus ir neišeitum į atsargą daug anksčiau nei to norėtųsi? Vienas iš patikrintų ir veikiančių sprendimų – turėti ne tik darbinius, bet ir labai aiškiai apibrėžtus asmeninius tikslus.

Visą trenerio Tomo Kaulinsko straipsnį skaitykite portale VERSLO ŽINIOS: https://www.vz.lt/verslo-valdymas/2020/03/01/kodel-vadovas-pries-keldamas-tikslus-kitiems-turi-juos-issikelti-sau#ixzz6FtAdOpwX