Šiandien Lietuvoje susidariusi situacija neramina daugelį vadovų. Tačiau dabar ypač svarbu susitelkti ne į aplink vykstančius procesus, bet į įmonės prioritetus ir tikslus. Krizių metu reikia reaguoti greitai ir priimti tinkamus sprendimus. Pagrindinė rolė šiame procese atitenka vadovams, tačiau ne mažiau reikalingas ir visos komandos įsitraukimas. 

Šiuo metu svarbiausios užduotys komandoms:

  •    1. Dėmesio išlaikymas ties trumpalaikiais ir ilgalaikiais prioritetais
  •    2. Kasdienė pagrindinių veiklos rodiklių apžvalga
  •    3. Operatyvus reagavimas į pokyčius

 

Kas vadovams gali padėti stebėti šių užduočių įgyvendinimo kokybę?

  •    1. 30 minučių susirinkimai kiekvieną dieną
  •    2. 60-90 minučių susirinkimai kiekvieną savaitę

 

 

30 minučių susirinkimas kiekvieną dieną

Darbo pradžioje organizuokite 30 minučių pasiruošimo susirinkimus. Juose aptarkite trumpalaikius prioritetus, apžvelgiant svarbiausius rodiklius ir įsivertinant pagrindines kliūtis su kuriomis susiduriama. Tokiu būdu suburta komanda gali kryptingai sutelkti dėmesį į svarbius rodiklius (klientų įžvalgas, darbuotojų atsiliepimus, pažangą vykdomuose projektuose) ir žinoti, kam turėtų skirti savo energiją. Tai leidžia matyti, kaip įgyvendinami planai ir kokie pokyčiai vyksta.

Toks metodas suteikia lankstumo, kuris yra ypač reikalingas šiandien, kai tempas ir nepastovumas reikalauja vis daugiau energijos. Didžiausias iššūkis šiuo metu – neprarasti ateities vizijos, kai tuo pat metu reikia priimti daug skubių sprendimų. Vadovai turi užtikrinti sklandų viso šio proceso vykdymą, tad jiems svarbu išlaikyti asmeninį efektyvumą ir stiprius vadovavimo įgūdžius.

 

60-90 minučių susirinkimas kiekvieną savaitę

Asmeniniame gyvenime ar profesinėje srityje po bet kokios kritinės situacijos verta žengti žingsnį atgal ir peržiūrėti įvykius užduodant sau keletą klausimų: „Ko aš išmokau iš šios situacijos?“; „Ką galiu pritaikyti ateičiai?“.

Tai lengvai pritaikoma ir įmonėse. Stebėkite trumpalaikius ir ilgalaikius prioritetus, kiekvieną savaitę surengdami 60-90 minučių susirinkimus, apžvelgiant ateities viziją. Jų metu komandai užduokite šiuos klausimus: 

  •    - Kokie yra esminiai prioritetai, kuriuos turime išlaikyti dėmesio centre?
  •    - Kaip mums sekasi įgyvendinti mūsų esmines užduotis?
  •    - Kokie mūsų pusmečio, ketvirčio ir šio mėnesio tikslai?
  •    - Kokie mūsų pagrindiniai veiklos rodikliai (KPI)?
  •  

Tokie susirinkimai reikalingi prioritetiniams sprendimams priimti, kad ir toliau būtų kryptingai siekiama bendro tikslo, analizuojama tai, kas vyksta dabar ir planuojami ateities veiksmai.

30 ir 60-90 minučių – atrodo mažai? Tačiau tai didelė nauda Jūsų įmonei dabar ir ateityje. Savo dienotvarkėje tikrai galite rasti tiek laiko, svarbu, kad visų komandos narių įsitraukimas šių susitikimų metu būtų maksimaliai kokybiškas.