Neįtikinėsiu, kad tikslai reikalingi. Nepasakosiu ir apie jų kėlimo metodikas, nes tokios informacijos šiandien pilna visur. Nesiginčysiu jei manote, kad gyventi reikia tik „čia ir dabar“, nekeliant jokių tikslų, o tik svajojant ir atsiduodant „tėkmei“.

Šį kartą pasidalinsiu tuo, ką tenka matyti dirbant su žmonėmis, kurie net ir turėdami pakankamai aiškius tikslus, dažniausiai jų nepasiekia ir patiria vieną fiasko po kito arba didelių pastangų dėka juos pasiekę nepatiria jokio džiaugsmo. Jei ir jums tokia situacija pažįstama, skirkite keliolika minučių ir susipažinkite su penkiomis klaidomis, kurias dažniausiai daro šie žmonės. Tai gali ateityje jums labai pasitarnauti.

Pirmoji klaida – neadekvačios ambicijos.

Jūs galite išsikelti tikslą pagal visas geriausias S.M.A.R.T. tradicijas, bet tai dar nieko nereikš, jei jo įgyvendinimui neturite nei reikiamos kompetencijos, nei reikiamų resursų, nei tinkamų įpročių. Suprantu, kad nuolat girdint nuo scenos garsiai šaukiančius motyvatorius, kurie ragina „taikytis į žvaigždes“, tikrai sudėtinga išlaikyti objektyvumą ir sveiką kritinį mąstymą, nepasiduodant fantazijoms apie 10 ar 20 kartų išaugintas pajamas per ateinančius metus. Bet užtenka atsisukti atgal ir pasižiūrėti į savo turėtas patirtis. Kiek kartų jūsų pajamos išaugo per pastaruosius du metus?

Visą trenerio Tomo Kaulinsko straipsnį apie kitas 4 daromas klaidas skaitykite portale DELFI: https://www.delfi.lt/darbas/patarimai/kodel-nepavyksta-pasiekti-uzsibreztu-tikslu-galbut-ir-jus-darote-viena-siu-klaidu.d?id=84476905