Karantinas į mūsų gyvenimus atnešė nemažai pokyčių. Vienas iš jų – darbas iš namų. Kaip dirbti kitomis aplinkybėmis ir efektyviai vadovauti sau? Šis klausimas kyla tiems, kuriems nepavyksta efektyviai atlikti užduočių ir visko suspėti laiku. Tačiau, pagerinę laiko planavimo įgūdžius, galite pamatyti visai kitas darbo iš namų galimybes.

Asmeninio efektyvumo treneris Tomas Kaulinskas, dirbantis su giluminių mąstymo ir elgesio įpročių keitimu ir vadovų konsultantas Saulius Jovaišas laidoje „Boso valanda“ diskutavo apie tai, kaip planuoti laiką ir viską spėti.

– Esi sukūręs ne vieną efektyvumo programą. Gal yra kokių nors triukų, jei norime susitvarkyti su laiku? Šiandien man žmonės skundžiasi, kad dirba tiek daug, kiek anksčiau niekada nedirbo. Kodėl mes nespėjame to, ką norime spėti?

– Šiuo metu tai girdžiu dažnai. Žmonės stebisi, nes, atrodo, biure turėtume daugiau dirbti, o, pasirodo, namie visos ribos tarp asmeninio gyvenimo ir darbo ištirpsta. Gera naujiena yra ta, kad mes spėjame atlikti dalykus, kurie mums svarbūs. Viską, kas iš tikro yra svarbu, kiekvienas žmogus padaro.

Kalbant apie laiko planavimą, tai yra pirmas didysis melas, kurį žmonės sau sako. Kol žmogus meluoja, kad neturi laiko tam, kas jam svarbu, tol šansų išspręsti laiko planavimo klausimą irgi neturi. Pirmas dalykas, kurį reiktų nuoširdžiai pripažinti, kad aš skiriu laiko tam, kas man svarbu. Taip tiesiog veikia psichika, tokia realybė, bet ta realybė kartais būna nepatogi.

Kai vadovas ar koks kitas žmogus darbe sėdi po dvylika ar trylika valandų, o paskui grįžta namo, ten prie slenksčio jį pasitinka žmona, vaikai ir sako: „Kur tu? Mes tavęs pasiilgom“. Tada jis pradeda prisiekinėti, kad čia dėl šeimos, kad jie svarbiausi, bet apsisuka ir kitą dieną daro tą patį. Tiesiog pripažinti, kad ne ten yra prioritetai, kad ne darbas yra svarbiausias, yra pirmas dalykas. Kai žmogus tą padaro, tada su juo galima kalbėti apie kitus žingsnius.

Visą pokalbį skaitykite portale DELFI: https://www.delfi.lt/darbas/lyderiai/asmeninio-efektyvumo-treneris-pirmas-klausimas-kuri-uzduodu-norintiems-keisti-iprocius-palieka-be-zado.d?id=85232761&fbclid=IwAR3fjeg5GNgbhyhzWKi2yTrt21eKAr3KBaQIYyMc-5y9OzqVCpyuuHaZbLM