Jeigu skaitote šį straipsnį, greičiausiai manote, jog ne viską apie save žinote. Ir tai yra gerai! 2014 metais Ohajo Universitete atliktas tyrimas* atskleidė paradoksą, jog asmenys, kurie mano, kad puikiai save pažįsta, sunkiau galėjo pagrįsti savo asmenybės bruožus konkrečiais poelgiais ar gyvenimo įvykiais, nei tie, kurie kukliau vertino žinias apie save.

Sutikite, jog tame yra logikos, nes, abejodami savo žiniomis, mes kvestionuojame, stebime, analizuojame. O būdami dėl kažko tikri, tiesiog tuo tikime ir neretai aklai vadovaujamės. Taigi abejonė, nuolatiniai klausimai yra ne tik sveikintini ir vertingi, bet ir būtini savęs pažinimo procese. Juk Jūs nesate tai, ką apie save galvojate, ar kokiu norėtumėte būti. Jūs esate tai, ką Jūs darote, ką galite pagrįsti savo elgesiu, kam skiriate savo laiką.
 


 

#1. Kam skiriate savo laiką?

Pasiruoškite nustebti, nes kartais tikite savo paties susikurta legenda apie tai, kas ir koks ar kokia esate. Gal save pristatote ir nuoširdžiai manote, jog esate bendraujanti ir draugiška asmenybė, tačiau turėdami laisvo laiko jį skiriate naujausioms mados tendencijoms, savo garderobo derinių peržiūrai, turimo drabužio persiuvimui į naujesnį modelį. Tam skyrėte 20 valandų per paskutinį mėnesį, o štai su draugais susitikote tik kartą. Tuo tarpu kiti net karantino sąlygomis būrė naujas bendruomenes socialiniame tinkle „Facebook“, su kaimynais rengė nuotolines šventes, inicijavo tarptautinius projektus, nes bendravimas ir bendrystė yra išties svarbi jų asmenybės dalis.

Taigi, o kas Jūs esate šiandien?

Pokyčių programos DaVinci 365 trenerės Astos Pečiulienės straipsnį skaitykite portale DELFI: https://www.delfi.lt/darbas/patarimai/norite-geriau-pazinti-save-pradekite-nuo-to-ka-darote-dazniausiai.d?id=88787503&fbclid=IwAR1xRYtdMeoT5gpIDLuFfB1OxF3TCqzUR3cXLRmd_yJLjQT3gTe9t1QbQbg