Emocinis stabilumas šiomis dienomis ypač svarbus ir aktualus kiekvienam – didžioji visuomenės dalis patyrė didžiulę įtampą ir emocines perkrovas dėl intensyvaus nežinomybės, nerimo laikotarpio. Net emociškai lankstūs ir stiprūs žmonės patiria emocines perkrovas, ką jau kalbėti apie tuos, kurie savo kasdienybėje yra valdomi savo pačių nesuprastų emocijų. Tad noriu atkreipti dėmesį į tai, kodėl taip svarbu lavinti savo emocinį pažinimą ir nuo ko pradėti tai daryti.

Ne visada aukštas išsilavinimas, ilgametė patirtis ar sukauptos žinios lemia sėkmę. Visa tai turintys žmonės nebūtinai yra puikūs komandų lyderiai, vadovai, bičiuliai, į kuriuos visi kreipiasi, pasitiki, nori sekti jų pavyzdžiu. Svarbiu faktoriumi čia tampa ir žmogaus emocinis intelektas. Emocinis intelektas reikalingas visiems norintiems pagerinti savo darbo ir gyvenimo kokybę, stiprinti santykius. Kyla klausimas: kodėl mes tiek daug kalbame apie emocinį intelektą, tačiau vis dar jo nepasitelkiame? Dažnas iš mūsų tiesiog nesuvokia, kad jį galima ugdyti, manome, kad turime jį įgimtą arba ne. Emocinis intelektas yra kintamas įgūdis, kurį galima lavinti

Įmonės „TalentSmart“, kuri konsultuoja daugiau nei 75 proc. „Fortune 500“ sąraše esančių įmonių ir yra pasaulyje pirmaujanti emocinio intelekto testų ir mokymų organizatorė, įkūrėjai per pastarąjį dešimtmetį ištyrė daugiau nei pusę milijono žmonių. Tik 36 proc. stebėtų žmonių galėjo tiksliai įvardyti patiriamas emocijas. Tad, remiantis šiais duomenimis, du trečdaliai mūsų yra valdomi emocijų ir neturi įgūdžių jas atpažinti bei panaudoti savo labui.

Dažnai manoma, kad tik labiau į ekstraversiją linkę žmonės turi aukštą emocinį intelektą, tačiau tyrimai rodo, kad tai netiesa – žmonės, mėgstantys leisti laiką vieni, gali turėti tokį pat aukštą emocinį intelektą. Tiesiog ekstravertui gali būti lengviau jį ugdyti, pasitelkiant savo asmenybės bruožus.

Pokyčių programos DaVinci 365® ARCHITECTUS trenerės Inetos Morkūnienės straipsnį skaitykite portale DELFI: https://www.delfi.lt/gyvenimas/psichologija/nebenorite-buti-valdomi-emociju-laikas-ismokti-neuzgniauzti-emociju-bet-ir-neleisti-joms-lietis-kaip-laukinems.d?id=90438211&fbclid=IwAR0pe9GBEBP3Q819xb2ak6DWD9SpkUx9V_8rdA3K3Py3KxtKevpAtSdM-AE