2020 m. vasarą Vilmorus atliktame tyrime* tik 49 % apklaustų žmonių teigia, kad jiems pavyksta sėkmingai suderinti darbą ir asmeninį gyvenimą. Verta atkreipti dėmesį, jog 65 % moterų jaučiasi kaltos palikdamos vaikus kitų priežiūrai, kol pačios dirba. Vyrus kaltė vargina rečiau – tokių yra beveik 38 %, tačiau šie išgyvenimai akivaizdžiai būdingi ir jiems. Jeigu skaitote šį straipsnį, tikėtina, Jūs irgi susiduriate su sunkumais šioje temoje. Tokių sunkumų turi didžioji dauguma žmonių.
Žinoma, reikia viešų diskusijų, reikia sprendimų valstybės mastu, tačiau vien valstybei, darbdaviui ir visuomenei keliami reikalavimai palankesnėms sąlygoms sudaryti, kurti tinkamą infrastruktūrą, nepadės spręsti problemos dabartiniu momentu. Daug efektyviau ir greičiau yra suprasti, ką Jūs galite padaryti dėl savęs ir savo šeimos čia ir dabar, atsiųstame pranešime žiniasklaidai teigia Tęstinių mokymų centro pokyčių programos DaVinci 365® ARCHITECTUS trenerė Asta Pečiulienė.
Padedu žmonėms gilintis į savo asmenines situacijas ir pastebiu, kad yra atsikartojantis elgesys, trukdantis susikurti norimą balansą, jaustis gerai tiek šeimoje, tiek darbinėje aplinkoje ir nepapulti į kaltės spąstus. Pasitikrinkite, ar nekenkiate patys sau?
Apibrėžtumo trūkumas. Dažnai žmonės nežino, kokio balanso tarp darbo ir asmeninio gyvenimo nori. Jie patys neturi atsakymo, kada jaustųsi geri darbuotojai ir žinotų, jog yra geri tėčiai ar geros mamos. Iš čia kyla nuolatinis „nepakankamai.“ Nepakankamai daug, gerai, ilgai, kokybiškai ir visaip kitaip, tačiau kertinis elementas yra „nepakankamai“ – neišvengiamai vedantis į savigraužą, mažesnį ar didesnį kaltės jausmą. Būtina išeiti iš šio neapibrėžtumo ir labai konkrečiai sau atsakyti, kiek valandų per dieną dirbsite, ką darbe padaryti būtina, kokį rezultatą turite pasiekti, kad galėtumėte save vertinti gerai. Galimai tam reikės pokalbio su vadovu ir bendro susitarimo. Be to, nuspręskite, kiek laiko kasdien ar per savaitę skirsite vaikams, partneriui, visai šeimai – sprendimas turi būti tinkamas abiem pusėm. Čia taip pat gali prireikti ne vieno pokalbio ir aiškių, bendrų susitarimų.
Pilną pokyčių programos DaVinci 365® ARCHITECTUS trenerės Astos Pečiulienės straipsnį skaitykite portale DELFI: https://www.delfi.lt/gyvenimas/psichologija/tokiu-sunkumu-patiria-kone-visi-kokias-klaidas-darome-kad-taip-sunku-derinti-darba-ir-seimos-gyvenima-92937997