„Kad būtum sėkmingas versle, turi rūpėti sau labiau nei darbas“ – teigia UAB „Tęstinių mokymų centras“ vadovas, asmeninio efektyvumo ir efektyvaus vadovavimo Treneris Tomas Kaulinskas. Pasak jo, mokymuose dažnai paaiškėja, kad vadovams trūksta atsakomybės. Skamba provokuojančiai, tačiau būtent dėl atsakomybės stokos vadovai patiria lėtinį nuovargį ar net „perdega” taip tapdami didžiausiu savo verslo „inkaru”. Šis „Verslo žinių” interviu apie tai, kaip atostogos ir laikas, skirtas šeimai ar pomėgiams, gali padėti net krizinėje situacijoje esantį verslą pastatyti ant kojų ir kaip dirbant dvigubai mažiau, nuveikti dukart daugiau.

Atsakomybė ir verslas – du, rodos, neatsiejami dalykai. Juk neatsakingas žmogus negalėtų sukurti daug metų veikiančios įmonės, mokėti atlyginimus dešimtims ar net šimtams darbuotojų. Jūs sakote, kad daugeliui vadovų atsakomybės stinga. Kaip taip gali būti?

Pasakyčiau dar griežčiau – atsakomybės trūkumas mūsų visuomenėje yra tarsi epidemija. Koks vadovo atsakomybės lygmuo paaiškėja po testo, kurį pildo kiekvienas, atėjęs į PHRONESIS vadovų akademijos® mokymus. Testas apima ir kitas savybes: atvirumą, supratingumą, pasitikėjimą savimi, gebėjimą planuoti laiką, tačiau atsakomybė – vienas fundamentalių dalykų, su kuriuo dirbame pirmiausiai. Labai dažna ir normali žmogaus, gavusio „minusinį“ atsakomybės įvertinimą reakcija – nenoras pripažinti ar atmetimas. Juk nuo mažens esame mokomi, kad būti neatsakingiems yra labai blogai. Atsakomybė daugelio žmonių dažniausiai suvokiama kaip santykis su kitais: ar laikomės susitarimų, įsipareigojimų. Iš tiesų, atsakomybė susideda iš dviejų dalių: atsakingumas prieš kitus ir prieš save. Būtent šios, drįsčiau sakyti, – svarbesnės atsakomybės dalies stokoja daugelis mūsų ir tai yra vaikystėje matytų pavyzdžių ar įskiepytų nuostatų pasekmė. Dėl to, kai kur nors išgirstame apie būtinybę visų pirma tinkamai pasirūpinti savimi, dažniausiai nė nežinome, kodėl tai svarbu, nuo ko pradėti ir kaip tai daroma.

Pilną Trenerio ir programų kūrėjo Tomo Kaulinsko interviu skaitykite straipsnyje portale „Verslo žinios“: https://www.vz.lt/verslo-valdymas/2023/05/04/jei-vadovas-dirba-be-atostogu--verslas-niekada-neklestes-tiek-kiek-galetu